Lista szczególnych możliwości programu:

Możliwość tworzenia i zapamiętywania ofert i wykorzystywania ich jako szablonów dla innych ofert.
Wszechstronne zarządzanie ofertami (m. in. wyświetlenie ofert wysłanych do danego klienta)
Możliwość korzystania z dołączonych do programu profesjonalnych szablonów ofert, jak również możliwość samodzielnego opracowania szablonu oferty (w programie MS WORD lub podobnym). Szablon ten może zawierać dowolne grafiki. Program sam umieszcza dane w wybranym szablonie, co pozwala na ostateczne jej wyświetlenie i ewentualną edycję przed wydrukiem lub zamianą na postać Adobe PDF. Tak przygotowaną ofertę można wydrukować lub wysłać e-mailem do klienta.
Wirtualny magazyn, w którym zapisuje się wykorzystywane produkty ewidencjonuje zasoby, które nie koniecznie muszą być w aktualnym posiadaniu firmy (są np. w ofercie naszych dostawców), co stanowi swoistą przewagę TILIGO nad konkurencyjnymi programami. W tym magazynie można aktualizować ceny, nazwy i wiele innych parametrów. Można też wiązać niektóre produkty jako alternatywne (zastępcze)
Po zakończeniu pisania oferty można ją zapamiętać, wydrukować lub wyeksportować do innego programu.
Każdy produkt może posiadać tzw. parametry. Pozwalają one na opisanie dodatkowych cech produktu, które później mogą być użyte w różnorodnych obliczeniach. Parametrem może być np. długość, szerokość czy wysokości danego elementu.
Program pozwala na tworzenie tzw. zestawów. Zestawem jest dowolny zbiór produktów, usług lub nawet innych zestawów, co znacznie ułatwia pracę w przypadku, gdy dana grupa produktów i usług wielokrotnie stosowana jest do tworzenia różnych ofert. Każdy zestaw może zawierać nie tylko podstawowe produkty, ale też inne zestawy. W przypadku firmy produkującej rowery, zestawem może być kompletne koło roweru. Fabryka do wyprodukowania koła potrzebuje wielu produktów, które są składowymi tego koła, ale nie warto przy ofercie na rower oferować każdego produktu z osobna. Wystarczy tu podać  jeden zestaw: kompletne koło. Jeśli cena lub opis jakiegokolwiek składnika tego koła zmieni się w wirtualnym magazynie, wówczas cena i zawartość całego koła ulegnie automatyczne zmianie.
Możliwość tworzenia tzw. zestawów jednorazowych (jak również tworzenia kosztorysów "At-hoc" , które mogą być przydatne przy incydentalnych czy nietypowych projektach.
Możliwość wszechstronnego sortowania składników wchodzących w skład oferty. Przykładem może być sortowanie po dostawcy, w efekcie czego możemy otrzymać listę produktów pogrupowaną dostawcami. Jeśli się okaże, że dany dostawca nie ma w tym momencie któregoś z produktów, to TILIGO daje możliwość wybrania produktu alternatywnego (o ile taka została wcześniej zdefiniowana). Na końcu możemy otrzymać (wydrukować lub wysłać e-mailem) listy zamówieniowe do dostawców.
Do każdego produktu wirtualnego (lub zestawu) można dołączyć zdjęcie (zdjęcia) i dowolne pliki. Dzięki czemu otrzymujemy centrum pełnej wiedzy na temat każdego składnika magazynu wirtualnego.
W TILIGO można tworzyć działy, umożliwiające pracę w takim trybie, że pracownicy jednego działu nie widzą ofert i magazynu działu drugiego.
TILIGO może pracować sieciowo.
Program pozwala na zdefiniowanie uprawnień do każdego elementu, co pozwala administratorowi decydować o tym, co kto może zrobić/zmienić.
TILIGO daje możliwość zapisywania składników oferty niewidocznych dla klienta na jego ofercie. Można tworzyć różne kalkulacje i są one zapamiętywane w ofercie, ale tylko wyniki tych kalkulacji będą widoczne dla klienta. Składniki zestawu nie muszą być widoczne na finalnej ofercie, ale jeśli potrzeba to istnieje możliwość ich zaprezentowania.
TILIGO tworzy nie tylko oferty, ale też inne dokumenty, jak np. „Zamówienie do dostawcy”.
TILIGO potrafi tworzyć zestawy sparametryzowane, które umożliwiają opisanie szczegółów zestawu w zależności od parametrów (np. wymiarów całego zestawu). Zdefiniowane parametry umożliwiają automatyczne dopasowanie zestawu do tworzonej oferty. Parametry można ustawiać zarówno dla elementów zestawów jak i całego zestawu.
W zestawie możemy wstawić tzw. parametry globalne (obowiązujące w całym zestawie). Zmiana parametrów globalnych może odpowiednio powodować zmianę parametrów poszczególnych elementów zestawu. Parametry globalne zestawu mogą być "wystawione "na zewnątrz" (widoczne przez ofertę lub nadrzędny zestaw). Tak więc z poziomu oferty możemy ustalić parametry globalne zestawu zawartego w tej ofercie. Dzięki temu możliwe jest wpływanie na kształt i zawartość zestawu zawartego w ofercie. To z kolei wpływa na cenę tego zestawu.
Parametry globalne można wstawiać również do oferty. Parametry te mogą wpłynąć na wiele szczegółów oferty (w ty na cenę).
Na wzór Excela możliwe jest wstawianie formuł (zamiast liczb) do większości istotnych pól danych
W projektowanych zestawach możliwe jest tworzenie tzw. list alternatywnych produktów (zestawy alternatyw). Na przykład tworząc zestaw opisujący nowy samochód o określonym modelu, możliwe jest dodatkowo wybranie dowolnego koloru karoserii, typu silnika, typu skrzyni biegów i wszelkich innych produktów, które w danym modelu mogą być alternatywne. Przez tą funkcjonalność znakomicie upraszcza się oferowanie produktów zawierających różnorodne warianty wykonania.
Możliwość importowania produktów i usług z innych programów (w tym również zdjęć)
Możliwość generowania złożonych wielostronicowych dokumentów/ofert zawierających formatowane teksty, grafikę a nawet rozdziały i automatycznie generowany spis treści
Możliwość wstawiania formatowanych tekstów również do tabeli oferty